Poszerzaj swoje horyzonty przez czytanie książek

0 39 736

open-book-1428428_1280Obecnie co raz mniej osób decyduję się na czytanie książek. Zamiast tego wybiera dużo łatwiejszy dostęp do wiedzy poprzez wejście na Internet. Co raz bardziej popularne stają się strony np. Wikipedia lub YouTube. To tam nie tylko młodzi ludzie ale także dorośli poszukują odpowiedzi na bardziej nurtujące tematy. Jednak jeśli ktoś szczerze jest zainteresowany jakimś tematem to powinien się go wgłębić czytając odpowiednią literaturą. Istnieje szereg zalet, które może określać dlaczego warto czytać książki.

Czujesz, że masz słabą pamięć i nie wiesz w jaki sposób poradzić sobie z tym problemem? Twoje rozwiązanie może być bliżej niż Ci się wydaję. Postaraj się wypożyczyć jakąś książkę z biblioteki na temat, który Cię interesuję. Przez czytanie pobudzisz swoją wyobraźnię w bardzo dużym stopniu. Będziesz w stanie utworzyć w swojej głowie obrazy a także filmy. Jeśli odczytasz nową informację to twój mózg za pomocą synaps na tym skorzysta. Na pewno uzyskasz o wiele lepsze korzyści w porównaniu do osób, które zamiast jakiegoś podręcznika wybierają seriale telewizyjne.

Ubogi dobór słownictwa -jak często to stwierdzasz kiedy zamierzasz powiedzieć coś ,,mądrego” w gronie znajomych. Czy jest rozwiązanie na ten problem? Oczywiście, że TAK! Zdecyduj się na to, że będziesz czytał regularnie książki. To właśnie dzięki temu będziesz mógł wzmacniać zasób swoich słów. Czytając właściwą literaturę zapoznasz się z dość trudnymi terminami jakimi jest np. dystyngowany, mitrężyć. Przez większy zasób słownictwa będziesz mógł liczyć na swój sukces zarówno zawodowy jak i prywatny. Będziesz mógł się swobodniej porozumieć z kierownikiem swojego działa a używając odpowiednich słów możesz liczyć na awans.

Ukształtuj swój charakter poprzez czytanie. Jeśli tak naprawdę masz problemy ze swoim charakterem – bardzo często się denerwujesz, jesteś wiecznie niezadowolony to możesz się pozbyć tego problemu jak najszybciej. W jaki sposób możesz tego dokonać? Zdecyduj się na wybór odpowiedniej literatury. Postaraj się wybrać książki psychologiczne, które w pewnym stopniu będą mogły pomóc Ci w zbudowaniu np. spokoju zewnętrznego.

Bardzo często wpadasz w zły nastrój. Nie wiesz jak wyjść z dołka? Postaraj się znaleźć książkę, która będzie Cię w pewien sposób interesowała. Jeśli interesujesz się życiem swojego idola muzycznego czy sportowego to tak naprawdę pomyśl o tym aby w końcu sięgnąć po literaturę, która będzie przedstawiać jego życie prywatne i zawodowe. To na pewno bardzo dobry sposób do tego, że się niezwykle zrelaksujesz i zamiast myśleć o niepowodzeniu we wczorajszym dniu w pracy lub ,,zawalonym” egzaminie będziesz chciał się oddać czytaniu literatury.

Czytając możesz stać się bardziej atrakcyjny dla płci przeciwnej. Do czytelni – na uczelniach lub tych ogólnodostępnych przychodzi bardzo wiele osób z zamiarem przeczytania jakiejś książki ale nie tylko. Wiele osób nie może odnaleźć swojej drugiej połówki. Wśród tak wielu osób nie odnajduję takich, które może łączyć ich wspólne pasję. To właśnie do czytelni przychodzą osoby, które są inteligentne i pragną w tym miejscu poznać kogoś błyskotliwego. Szczególnie ,,mole książkowe” wiedzą doskonale o tym, że nie można nigdy oceniać książki po okładce wybierając sobie partnera do związku.

Czytając masz większą szansę do tego, że będziesz się zapamiętywał o wiele więcej rzeczy. Będzie to dotyczyć każdej dziedziny życia i chodzi tutaj o np. naukę języka angielskiego, matematyki lub innych przedmiotów wymagających dość dobrej pamięci.

Zostaw odpowiedź