Najlepsze gry na długie zimowe wieczory

Happy family playing board game at home, happiness concept
0 379

Niezwykle popularną formą rozrywki, zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym, są wszelkiego rodzaju gry, w tym planszówki. To także fantastyczny sposób na spędzenie czasu w rodzinnym gronie bądź wśród znajomych. Olbrzymim zainteresowaniem cieszą się przede wszystkim te przeznaczone dla rodzin, jako że stanowią idealną alternatywę dla wieczorów przed telewizorem i sprzyjają tworzeniu więzi między dziećmi a rodzicami czy dziadkami. Warto zatem bliżej przyjrzeć się grom dostępnym obecnie na rynku.

Rodzinne gry planszowe receptą na nudę

Ciekawą opcją są na przykład gry z wątkiem przygodowym, karciane lub rozwijające zdolności manualne. Wyposażone w całą masę atrakcyjnych wizualnie dodatków, a także dopracowane w każdym szczególe, będą znakomitym prezentem dla bliskich. Choć nierzadko koszt ich zakupu bywa dość wysoki, z powodzeniem znaleźć można też gry w bardzo przystępnych cenach.

Planszówki, gry zręcznościowe, jak również karty angażują wszystkich członków rodziny, wprowadzając w spędzany wspólnie czas sporo radości i zmuszając do myślenia. Konkretne tytuły zarówno uczą, jak i bawią, zaś ich rozmiar pozwala bez problemu zabrać je w podróż. Ponadto nie bez znaczenia są tu walory estetyczne, ogólny zamysł oraz cel. Nie obejdzie się też bez jasnej, klarownej instrukcji i przejrzystej grafiki.

Kolorowy świat planszówek: Wsiąść do pociągu

Świetnym wyborem dla osób rozpoczynających dopiero swoją przygodę z planszówkami jest polska familijna wersja kultowego przeboju „Wsiąść do pociągu: Europa”. Fabuła zabiera graczy w wielką kolejową przygodę i jest bezkonkurencyjna, jeżeli chodzi o strategię. Utrzymana w stylowym charakterze, o stosunkowo prostych, czytelnych zasadach po prostu łączy pokolenia. Kto więc raz zagra we „Wsiąść do pociągu”, z łatwością się od niej uzależni. Mocnym atutem jest do tego długa lista nagród, przyznanych łącznie całej serii Ticket to Ride.

Czasem dobrze „lecieć w kulki”

Gdy natomiast pogoda nie dopisuje, a  pomysłów na zabawy brak, najlepiej odkryć jedną z gier, w której podstawą są kulki. Łamigłówki logiczne, bitwa kulkowa, szklane kulki do kulodromu bądź kulki balans uzupełnią domową biblioteczkę. Kulki – gra ucząca sprytu, wyrabiająca szybkość i spostrzegawczość – jest wspaniałą aktywnością integrującą. Szalony tor kulkowy, układanie wzorów z kulek magnetycznych i kulkowa karuzela w mig urozmaicą dzień i poprawią humor. Producenci: Masterkidz, Minilo, Gigamic i inni posiadają w swoim asortymencie niesamowite gry z wykorzystaniem kulek, stąd naprawdę nietrudno wybrać optymalne rozwiązanie dla siebie. Jednym słowem, kulki gra nie ma sobie równych!

Magia kart – 7 cudów świata

Osobom lubiącym gry w karty, bez dwóch zdań  polecić trzeba „7 cudów świata”. Unikalna koncepcja, bazująca na użyciu m.in. kart, żetonów, monet i efektów zaskakuje zwrotami akcji i zaprasza do świata starożytności. Pozornie skomplikowana, szybko okazuje się zrozumiała i fascynująca. Bogata szata graficzna, aż trzy rundy rozgrywki (zwane epokami) i cel w postaci rozwoju własnych miast kreują wyjątkowy klimat. Finalnie zaś na koniec każdej epoki gracze porównują swoją siłę militarną z sąsiadami, a po rozegraniu trzeciej epoki sumują zdobyte punkty.

Zagrać można w każdym wieku

Gry to więc cudowna sprawa, bez względu na wiek. Dlatego więc z roku na rok graczy przybywa, a oferta producentów się poszerza. Powstają także nowe edycje znanych i cenionych pozycji, a w przygotowaniu jest jeszcze wiele ciekawych tytułów.

Zostaw odpowiedź