Doskonałe miejsce na narty przez cały rok? Nie ma problemu – Narty w Paso Tonale

0 1 627

Jeździsz na nartach prawie przez cały rok? Nie ma problemu, ponieważ Passo Tonale, położone pomiędzy prowincjami Trento i Lombardią, gwarantuje śnieg od jesieni do późnej wiosny. Stoki narciarskie i nowoczesne wyciągi oferują możliwość dalszego korzystania ze słonecznej jazdy na nartach, a także kąpiel w jednym z jezior Trydenckich. Teren wokół lodowca Presena należy do dużej organizacji narciarskiej Adamello Ski wraz z Passo Tonale Ski.

Ten obszar narciarski obejmuje również Ponte di Legno i Temù i oferuje ponad 30 nowoczesnych wyciągów i 100 km tras zjazdowych. Jedną z najbardziej urzekających z nich jest czarna trasa „Paradiso”, która jest jedną z najdłuższych i najpiękniejszych w całym obszarze alpejskim (2.700 m n.p.m. i 710 m spadku).

Trasa narciarstwa biegowego ma jednak długość 5 km i znajduje się na najbardziej nasłonecznionym stoku Passo del Tonale i charakteryzuje się tylko łagodnymi spadkami. Idealne warunki zarówno dla doświadczonych narciarzy biegowych, jak i początkujących!

Tonale Włochy – świetna lokalizacja

W ośrodku znajduje się wiele barów i kawiarni. Na tętniące życiem après-ski wybierz się do Bar Heaven w Happy Hour. Innymi miejscami, w których można przyjemnie spędzić czas, są dyskoteka Miramonti i Heaven Disco Pub.

Lodowiec w Paso del Tonale

Lodowiec Presena znajduje się w masywie Presanella na wysokości 3025 metrów. Nowoczesna gondola Paradiso w Passo Tonale transportuje narciarzy i ich narty na górę. U podnóża lodowca działają dwa wyciągi orczykowe. Na wysokości 3000 metrów znajduje się również snowpark. Lodowiec jest zamknięty w lipcu, sierpniu i wrześniu, ale ponownie otwiera się na początku października. Wielu letnich gości korzysta z lodowca również jako punktu wyjścia dla wielu wycieczek trekkingowych i rowerowych w pasmie Adamello-Presanella i Ortles-Cevedale.

Co charakteryzuje ośrodek Passo Tonale Ski?

  • Mnóstwo cichych, łatwych dojazdów wyciągami krzesełkowymi w pobliżu hoteli.
  • Połączone z wysokim lodowcem i dobrze pokryte śniegiem.
  • Świetny stosunek jakości do ceny w ośrodku, z małą i przyjazną sceną aprèsową.
  • Passo Tonale, jak sama nazwa wskazuje, jest wysoką przełęczą górską łączącą regiony Trydencjii i Lombardii.
  • Posiada wydajny system wyciągów.
  • Z dna Paradiso prowadzi również gondola na 3000-metrowy lodowiec Presena Gletscher, dzięki czemu nie trzeba się martwić o wyciągi orczykowe.


Dla każdego coś dobrego w miejscowości Tonale

Początkujący narciarze mogą korzystać z doskonałych anglojęzycznych szkółek narciarskich i wielu tras o małym nachyleniu, które rozpoczynają się i kończą w odległości krótkiego spaceru od większości obiektów. Ci, którzy idą dalej, mogą przejechać gondolą do Ponte di Legno, aby dotrzeć do większej ilości czerwonych i czarnych tras zjazdowych przez drzewa. Każdy, kto ma ochotę na wyzwanie, ma do dyspozycji nawet kilka imponujących opcji poza trasami.

Ośrodek narciarski Paso Tonale Ski jest w zasadzie jednoulicowym miasteczkiem wyposażonym w niezbędną infrastrukturę turystyczno-narciarską. Znajdzie się tu bary, rezydencje, noclegownie, restauracje, wypożyczalnie sprzętu czy sklepy spożywcze i z pamiątkami.

Jedzenie w Paso del Tonale

Większość hoteli posiada własne restauracje, jednak dla amatorów rozmaitych kuchni znajdą się też inne miejsca, gdzie będą mogli oni skosztować miejscowych specjałów. Doskonale rozplanowane restauracje można tutaj napotkać niemal na każdym kroku.

Rozrywki

Wokół miasta Paso Tonale Ski kursuje regularny i bezpłatny minibus, ale wszystko jest dosyć blisko, więc w większość miejsc można dostać na piechotę w mniej niż pół godziny. Ponadto, dla tych, którzy nie jeżdżą na nartach na co dzień, jest wiele innych atrakcji, których można spróbować – od spa w większości hoteli, po narciarstwo biegowe czy jazdę na skuterze śnieżnym. Aby zapewnić rozrywkę dzieciom, raz w tygodniu ośrodek Paso Tonale organizuje wyścigi na nartach, oświetlone trasy zjazdowe, malowanie twarzy i gorącą czekoladę.

Zostaw odpowiedź