Te drobnostki życia codziennego sprawią, że będziesz kulturalny

0 42 167

person-507791_1280Często słyszysz opinię o tym, że ta osoba zachowała się nietaktownie lub niewłaściwie. Chciałbyś zawsze być utożsamiany z osobą, która tak naprawdę potrafi się zachować z klasą i kulturalnie. Istnieję lista, która może Ci pomóc we właściwym zachowaniu podczas codziennych, najzwyklejszych czynności.

Postaraj się być otwarty dla drugiej osoby – w myśl nie czyń drugiemu co Tobie niemiłe. Jadąc w autobusie zdecyduj się na to aby ustąpić swoje miejsce kobiecie lub osobie starsze. Widząc, że dojrzałej kobiecie upadła jakaś rzecz na podłogę postaraj się to podnieść w końcu będąc w młodszym wieku nie stanowi to dla Ciebie żadnego problemu. Jeśli jesteś w kolejce na zakupach zdecyduj się na to, że po prostu ustąpisz komuś miejsce widząc, że osoba stoi jedynie z drobiazgiem a nasza wózek jest załadowany do pełna.

Idąc ulicą, będąc na zakupach postaraj się mieć łagodną i pogodną minę. Na pewno nie chcesz aby ktoś Ciebie charakteryzował jako gburowaty czy ponura.

Bądź taktowny – nie staraj się zadawać nieprzyjemnych pytań do innych osób. To prawda bardzo duża część osób jest ciekawych ale to nie powinno decydować o tym, że Ty będziesz za wszelką cenę starał się dowiedzieć informacji na temat tego czy tamta kobieta jest w ciąży itp.

Do zachowania kulturalnego możesz zaliczyć to, że nie będziesz próbował się spóźniać. Nieważne czy chodzi tutaj o mszę w kościele, przedstawienie w teatrze lub cokolwiek innego. Szanuj wszystkich dookoła ponieważ na pewno nie chciałbyś aby w czasie twojego przemówienia tłumy osób przychodziły w późniejszym czasie niż był on zaplanowany.

Nie bądź plotkarzem oraz unikaj obgadywania innych. Na pewno nie chciałbyś aby to Ciebie spotkało. Uwagi na temat innych zachowaj wyłącznie dla siebie. Ludzie nie będą Cię postrzegać jako osobę godną zaufania jeśli zdecydujesz się na to, że nieustannie będziesz rozpowiadał plotki na ich temat.

Bądź dyskretny. Jeśli ktoś Cię obdarzył zaufaniem i powiedział Ci o jakimś swoim sekrecie to postanów nikomu temu nie ujawniać. Skorzystaj z tego faktu i po prostu zachowaj tą tajemnice wyłącznie dla siebie. To dla Ciebie bardzo duży sygnał dla Ciebie, że inna osoba obdarzyła Cię pełnym zachowaniem. Nie możesz zdecydować się na to, że rozpowiesz każdemu to co przed chwilą dowiedziałeś się od swojego najlepszego znajomego.

Zostaw odpowiedź