Nowe oblicze teatru: witaj w e-teatrze!

0 964

Nowoczesny i współczesny teatr to już nie tylko tradycyjna forma, w której widownia spotyka się na trybunach, by oglądać na żywo poczynania aktorów. Dzięki technologii i możliwościom jakie ta daje, teatr ma zupełne nowe oblicze – e-teatr! Dlaczego warto korzystać z tej formy kultury?

Teatr pokazywany w zdalny sposób jest rozwijany już od wielu lat, ale jego głównym motorem napędowym była pandemia koronawirusa. Ta uniemożliwiła między innymi kontakt bezpośredni z aktorami i odwiedzanie kolejnych miejsc w celu oglądania spektakli. Dla osób, które tęskniły za teatralnymi deskami i atmosferą sztuki, z pomocą przyszedł e-teatr!

Czym jest e-teatr?

E-teatr to forma teatru, która przedstawiana jest na żywo, wygląda dokładnie tak samo jak standardowy teatr, ale zamiast na widowni w budynku, ogląda się go… w domu! Do oglądania takich spektakli wykorzystuje się głównie przekaz audiowizualny, który generują telewizory i, np. kino domowe. Wrażenia z oglądania teatrów w formie zdalnej przypominają często tradycyjne spektakle, a do tego umożliwiają kontakt ze sztuką, osobom, które dotychczas za teatrem nie przepadały. Dzięki temu mogą złapać bakcyla teatralnego na dłuższy czas.

Czy e-teatr ma przyszłość?

Oczywiście, że tak! Teatr zdalny ma przyszłość, bo rozszerza swoją potencjalną grupę docelową i wskazuje nowe możliwości dla aktorów. Ci mogą wystawiać sztukę nie tylko dla zgromadzonej widowni na trybunach, ale też dla osób, które siedzą w domach z różnych powodów, np. choroby. Dzięki temu niepowtarzalny spektakl obejrzy nie 100, a np. 1000 osób. Po pandemii ludzie z pewnością wrócą oglądać aktorów bezpośrednio na deskach teatru, ale na pewno ta wirtualna forma oglądania kolejnych przedstawień, nie przestanie się rozwijać.

Jeżeli chcesz przeczytać więcej o teatrze tradycyjnym i zdalnym, zapraszamy na stronę https://teatrkomedia.pl/. Tam z pewnością poznasz nowe oblicze teatru, czyli e-teatr, wykorzystujący najnowszą technologię i fantastyczne umiejętności aktorów w jednym!

Zostaw odpowiedź