Najlepsze książki fantasy dla młodzieży – TOP 3

0 3 150

Każdy rok przynosi interesujące nowości wśród książek z gatunku fantasy, a literatura młodzieżowa zyskuje dzięki niemu na popularności. Wiosna to odpowiedni czas na leniuchowanie w parku i nadrabianie zaległości w czytaniu! Polecamy najlepsze książki fantasy dla młodzieży – oto nasz TOP 3.

Kreatywność i pomysłowość autorów literatury fantasy jest godna podziwu. Hobbity, elfy czy czarodzieje to nie są jedyne symbole tego świata! Wspaniałe przygody i walki ze złem, wartkie dialogi, a akcja misternie tkana, a i sami bohaterowie zwykle nieokreśleni – to wszystko sprawia, że świat fantasy urzeka nas niezależnie od naszego wieku.

Literatura fantasy oferuje niezwykłe przeżycia, wywołuje w nas ciekawość i pobudza wyobraźnię. Nic dziwnego, że chętnie sięgają po nią także dorośli. A jest w czym wybierać, gdyż znakomitych książek tego gatunku w księgarniach nie brakuje. Jeśli szukacie prezentu dla nastolatków, wybrana książka spośród poniższych trzech na pewno ich ucieszy.

Maas J. Sarah – „Dwór skrzydeł i zguby”

Maas J. Sarah to słynna autorka powieści fantasy i twórczyni niezwykłej krainy! Właśnie w niej osadzona jest akcja najnowszej powieści „Swór skrzydeł i zguby”. To już trzeci tom z popularnej wśród młodzieży serii „Dwór cierni i róż”. Kiedy Feyra wraca do Dworu Wiosny, aby uzyskać wiadomości o działaniach Tamlina i złowrogiego króla, przekonuje się, że najpierw czeka ją przerażająca gra. Nie ma miejsca na ewentualne błędy, tymczasem dziewczyna nie wie, kto jest godny zaufania, a kogo powinna unikać. Powieść została napisana niezwykle barwnie, co jest ważną cechą stylu autorki, z pewnością przypadnie do gustu nastolatkom. Znają już zapewne m.in. „Imperium burz”, „Dziedzictwo ognia” lub „Królową cieni”, więc najwyższy czas na lekturę „Dworu skrzydeł i zguby”.

Marta Kisiel – „Dożywocie”

Warto też sprawdzić, co dzieje się na polskim rynku fantasy. Otóż pojawiło się nowe wydanie bestsellera Marty Kisiel! „Dożywocie”, bo o tej powieści mowa, to już bestseller. Najnowsza edycja wzbogacona została o nowe opowiadanie autorki, co będzie dodatkową gratką dla fanów jej pisarstwa.

Zarysujmy nieco, dla niewtajemniczonych, fabułę „Dożywocia”. Konrad Romańczuk dziedziczy dom, kończy związek i próbuje poukładać sobie życie. Jednak okazuje się, że spadek dotyczył gotyckiej willi oraz… jeszcze kilku interesujących bohaterów. Jesteście ich ciekawi?

Maggie Stiefvater – „Przebudzenie króla”

Powieści fantasy spod pióra Maggie Stiefvater należą do świetnie się sprzedających i chętnie czytanych nie tylko przez nastolatków. Autorka ma naprawdę wciągający styl opowiadania! „Przebudzenie króla” to czwarta część popularnego cyklu, a zarazem jego zakończenie. Piękna opowieść o magii przekazuje też ważne treści o miłości i bólu po stracie, czym Stiefvater urzekła czytelników w różnym wieku na całym świecie. Jeśli nie znacie pozostałych części, warto zachować ciągłość wydarzeń i rozpocząć lekturę o Ganseyu od początku, gdyż każda z nich jest świetnie skrojona i napisana wciągającym językiem.

Zostaw odpowiedź