Kulturalne wydarzenia – słów kilka

23 043

Wydarzenia kulturalne w na całym świece przyciągają ogromną widownię. Zafascynowana kulturą osoby potrafią przejechać pół świata, aby poznać kulturę danego kraju. Najciekawsze wydarzenia kultura, z jakimi można się spotkać, z całą pewności odbywają się w Azji, na którą warto zwrócić uwagę.

Kultura wydarzenia w Tajlandii w dużej mierze wiążą się z buddyzmem i osobą króla. W związku z tym, że w Tajlandii lata liczone są od urodzenia Buddy, w chwili obecnej mamy rok 2556, a nowy rok obchodzony jest zawsze w kwietniu. Kultura wydarzenia związane z obchodzeniem nowego roku są w Tajlandii niezwykłe ciekawe. Oprócz licznych koncertów, pokazów tańca, czy pysznego jedzenia istnieje również niezwykłą tradycja oblewania się wodą. Można to porównać do polskiego śmigusa, jednak zważywszy na pogodę, w Tajlandii ma to duży sens.

Ciekawym krajem, który oferuje nam jeszcze ciekawsze kultura wydarzenia jest również Japonii. Tutaj liczba festiwali w ciągu roku jest naprawdę ogromna. Największe wydarzenia kulturalne odbywają się latem, wtedy ilość festiwali jest tak ogromna i są organizowane tak często, że nawet fanatyk takich wydarzeń nie jest w stanie uczestniczyć we wszystkich. Niewątpliwie najważniejsze kultura wydarzenia w Japonii to Hanami. Chodzi tutaj o oglądanie kwitnących wiśni, które wręcz zachwycają. Bardzo często temu wydarzeniu towarzysza liczne koncerty, wystawy i spotkania. Innym intrygującym wydarzeniem kulturalnym jest Festiwal Penisa, który co roku przyciąga turystów z całego kraju. Na całym świecie można usłyszeć o tym świecie, gdyż niewątpliwie dla wielu osób jest ono nieco nieprzyzwoite, ale to Japonia, której można wszystko wybaczyć.

W Indonezji organizowane jest kultura wydarzenia powiązane z wierzeniami, podczas których z grobu wyjmuje się przodków i przebiera w nowe ubrania. Oczywiście nie wszystkie osoby są wykopywane z grobów i przebierane. Najczęściej są to dwie osoby z wioski. Po przebraniu ludzie mieszkający w danej miejscowości robią sobie zdjęcia z taką osobą. Oczywiście nie jest to jedyny kraj z tak dziwną praktyką.

Wydarzenia kulturalne w Wietnamie to równie ciekawy temat. Przede wszystkim ze względu na fakt, że w kraju tym jest wiele utalentowanych osób i niezwykły tradycyjny teatr z lalkami na wodzie, który przyciąga z turystów z całego kraju. Od czasu d czasu teatr ten robi tournee po świecie, ale d Polski jeszcze nie trafił. Miejmy nadzieję, że w najbliższym czasie takie kultura wydarzenia będzie w naszym zasięgu.

Japonia, Wietnam, Tajlandia, Chiny, Indonezja, Indie i inne kraje w Azji mają naprawdę bogatą kulturę, którą warto poznać. Nie oznacza to jednak, że jeśli chcemy dowiedzieć się czegoś nowego na temat tych krajów, to od razy musimy jechać do Azji, wręcz przeciwnie. Ciekawe darzenia kulturalne poświęcone tym krajom organizowane są również w Polsce lub u naszych sąsiadów. Czasem przygotowują je organizacje międzynarodowe z tych krajów, innym razem studenci tych filologii. Z całą pewnością, jeśli w naszej okolicy pojawi się informacja odnośnie takiego wydarzenia, to warto się tam wybrać i przy okazji spróbować innej kuchni, boże takie kultura wydarzenia zachęci nas do podróży po Azji.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.