Kultura w Lublinie

11 913

Lublin to najpiękniejsze miasto na wschodzie Polskie, a zarazem największe w tym regionie. Urodą w tym miejscu dorównuje mu tylko Zamość, z pięknym, zabytkowym rynkiem. To, na co warto zwrócić uwagę w tym mieście to przede wszystkim wydarzenia kulturalne.

Kultura Lublin stoi na bardzo wysokim, wręcz światowym poziomie, co jakiś czas na placu przed zamkiem organizowane są wydarzenia kultura Lublin. Niewątpliwie jest to miasto pasjonatów kultury. Co roku noc kultury przyciąga masę młodszych i starszych osób, które chcą poznać to miasto od innej strony. Wiele osób uważa Lublin za mało rozwinięte miasto bez perspektyw. Oczywiście jest to czyste zakłamanie, bo Lublin może zaoferować nam naprawdę ogromną liczbę wydarzeń kulturalnych.

Kultura Lublin zaczyna się w pięknym Zamku, którego nie można pominąć będąc w Lublinie. Przede wszystkim, dlatego, że znajduje się na wzgórzu, jest pięknie odnowiony, a przed nim znajdują się naprawdę imponujące schody. Z Zamku kierujemy się prosto na stare miasto, tutaj kultura Lublin ma swoje centrum. Co roku starym rynku organizowane są liczne festiwale kulturalne. Widok, jaki można podziwiać z Placu po Farze jest naprawdę uroczy, a sztukę można poczuć tutaj w każdym miejscu,

Latem kultura Lublin jest najbardziej intensywna. Organizowane są liczne koncerty, festiwale akrobatów, czy Jarmark. Nie trudno spotkać tutaj osoby ubrane w tradycyjne stroje z tutejszego regionu, a także z innych krajów, jak Ukraina, Rosja, Bułgaria, czy Rumunia.

Dla wielu osób to bardzo zaskakujące, że tak pozornie nie rozwinięte miasto, jak to miewa się sądzić na zachodzie Polski, ma tak piękną tradycję kulturalną. Kultura Lublin to również teatry, m.in. teatr im. Osterwy, czy teatr lalkowy, a także inne teatry niezależne. Dzieję się tutaj naprawdę dużo, również ze względu na fakt, że jest to miasto akademickie. Kultura Lublin rozwija się dzięki studentom i co roku miasto to dorównuje innym europejskim stolicom pod względem rozwoju kulturalnego. Warto też dodać, że Lublin był jednym z kandydatów na stolicę kulturalną w 2016 roku. Niewątpliwe ze względu na ilość wydarzeń kulturalnych w Lublinie ten tytuł należał się temu miastu, ale decyzja była inna. Istnieje jednak szansa, że w przyszłości kultura Lublin będzie rozwijała się jeszcze szybciej i co najważniejsze Lublin będzie jeszcze bardziej rozpoznawalna miejscowością na mapie kulturalnej Europy.

Warto tutaj przyjechać również ze względu na inne ciekawe atrakcje i wydarzenia kulturalne. Co roku w Lublinie organizowane są liczne koncerty, zwłaszcza podczas Juwenaliów. Lubelskie uczelnie ściągają najlepszych artystów z Polski i zza granicy. Kultura Lublin została rozsławiona przez cudowne gwiazdy, jak Beata Kozidrak, czy zespół Budka Suflera oraz Braci Cugowscy. Te Wszystkie postacie identyfikując się z Lublinem i wspierają jego kulturalny rozwój w każdym aspekcie. Bardzo często sami śpiewają na tutejszych koncertach, bo Lublin naprawdę ma się czym pochwalić w porównaniu do innych polskich miast, jak Poznań czy Gdańsk, które pomimo większych możliwości nie stawiają tak na rozwój kultury.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.