Dlaczego dobry humor jest tak ważny dla samopoczucia?

0 2 078

Ludzie często nie zdają sobie sprawy z tego, jak ważny dla zdrowia jest śmiech. Osoby śmiejące się więcej/częściej, szybciej odreagowują napięcie i radzą sobie ze zdenerwowaniem. Wyobraź sobie, że wracasz zdenerwowany z pracy – szef poganiał z terminami wykonania jakiegoś zadania i w ostateczności groził zwolnieniem. Wchodzisz do mieszkania, gdzie widzisz współlokatora, który zasnął na sedesie i rozpaczliwie chrapie! Już nie pamiętasz o przykrościach związanych z wydarzeniami z danego dnia, tylko trzymając się za brzuch płaczesz ze śmiechu.

Śmiech jest reakcją na ukazaną, niespodziewaną sprzeczność, która w groteskowy sposób odbiega od oczekiwań odbiorcy. Oblicza osób, które często się śmieją są często uważane za ładniejsze. Każdy na pewno miał wiele sytuacji, kiedy od śmiechu rozbolał go nawet brzuch. To fizjologiczna reakcja organizmu, podobna do tej, która jest przy wysiłku fizycznym. Człowiek zaczyna głębiej oddychać, serce bije szybciej a ciało jest lepiej ukrwione – dzięki temu nasz mózg jest lepiej dotleniony. Działają partie ciała, które w normalnym stanie są zazwyczaj nieaktywne! Śmiech sprawia, że nasze ciało pozbywa się adrenaliny, a więc daje silne uczucie zrelaksowania.

Każdy z nas kocha relaks i dobre samopoczucie. Po ciężkim dniu, często oddajemy się ”światowi memów internetowych”, dzięki czemu możemy zapomnieć o ciążącej na nas odpowiedzialności i przykrościach. Co to w ogóle są memy? To zazwyczaj zabawny obrazek z dopisaną, śmieszącą nas treścią. Istnieje cała masa portali, które na obfitych tacach serwują nam tłuste memy. Czasem są pyszne, czasem spalone.

Demotywator jest jednym z gatunków memów i cechuje się ironicznym charakterem, często cynicznym. Powstały w odpowiedzi na plakaty motywujące (tzw. motywatory), które często wiszą w biurach i innych miejscach pracy. Polskie demotywatory powstały kilka lat temu i odchodzą swoją formą od klasycznych demotywatorów. Poza obrazkami z ironicznym podpisem coraz częściej można znaleźć na tamtej stronie filmy i zabawne animacje.

Inna, znana, polska strona z memami to mistrzowie, która na wzór filmowej Incepcji skupia się nie tyle na memach, co na memie i komentarzu do niego. Strona opiera się głównie na ciętych ripostach różnych użytkowników, którzy komentują inne komentarze lub memy.

Portal, który łączy wszystkie kategorie memów to kwejk, czyli satyryczna strona, na której można znaleźć demotywatory, śmieszne filmy i obrazki, riposty do różnych zjawisk i komentarzy, komiksy itd.. Strona działa podobnie do znanego już na całym świecie, międzynarodowego portalu 9gag, będącego liderem wśród domen bazujących na satyrze i najczęściej czarnym humorze.

Nową ciekawą stroną w polskim internecie jest redmik, czyli portal o podobnej zasadzie działania do 9gaga. Zawiera memy tworzone na każdy możliwy sposób i warto go zobaczyć dlatego, że jest tworzony w świetny sposób. Wspomniane wcześniej portale wyrobiły sobie reputację na przestrzeni lat, dlatego coraz mniej przykładają się do tworzonych treści, w końcu są już niezwykle popularne. Tymczasem istnieją domeny, które są naprawdę warte sprawdzenia, jeśli cenisz sobie dobre poczucie humoru. Sprawdźcie sami https://redmik.pl/!

Zostaw odpowiedź