Biżuteria, z którą możesz zrobić wszystko – atuty biżuterii modułowej

0 7 830

W ostatnich latach jednym z największych hitów w kwestii ozdób do noszenia na co dzień jest biżuteria modułowa, która szczególnie trafia w gusta modowych indywidualistek. Same założenia tego typu ozdób polegają bowiem na tworzeniu dekoracji jedynych w swoim rodzaju – do jej stworzenia wykorzystujemy bazowe naszyjniki lub bransoletki wykonane z wybranego materiału i dobieramy do nich wedle życzenia elementy takie jak koraliki czy zawieszki charms. Te elementy możemy w razie potrzeby wymieniać, tworząc ciągle nowe stylizacje. Możliwości są nieograniczone!

Przemyślany chaos

Możliwość stworzenia dekoracji, które idealnie wyrażają naszą osobowość i gusta estetyczne jest niezwykle pociągająca, jednak należy pamiętać o kilku zasadach, dzięki którym swoboda nie doprowadzi do chaosu. Przede wszystkim, nawet przy bardzo fantazyjnych projektach należy zachować spójność estetyczną. Mamy dostęp do wielu różnych rodzajów projektów, wśród których znajdują się między innymi figury geometryczne czy motywy kwiatowe. Warto zatem dokładnie zastanowić się nad obranym motywem przewodnim i dokładnie dobrać do niego koraliki i zawieszki. Zwróćmy uwagę na to, że wymóg spójności estetycznej nie jest tutaj bardzo ścisły i koraliki wcale nie muszą być nawet szczególnie podobne do siebie, ważne tylko by nie zabrakło łączącego je motywu.

Nie tylko kreatywnie, ale i wygodnie

Chociaż biżuteria modułowa zyskuje coraz większą ilość zwolenniczek, to nie brakuje również osób, które wyrażają wątpliwości związane z praktyczną stroną jej noszenia. Często wymienianym potencjalnym problemem jest nadmierny ciężar tworzonych w ten sposób ozdób, które mogą z tego powodu stać się po prostu niewygodne. Czy te obawy są uzasadnione?

Otóż takie ryzyko rzeczywiście istnieje, jeżeli nasza kompozycja nie będzie odpowiednio przemyślana. Należy unikać zatem na przykład tworzenia naszyjników składających się prawie w całości z koralików szklanych, które mogą uderzać o siebie, a ciężar całości staje się uciążliwy. Jeżeli zatem mamy zamiar wykorzystać koraliki szklane, to lepiej zrobić to w sposób jak najbardziej oszczędny, uzupełniając je lekkimi beadsami. Na szczęście ze względu na możliwość wymieniania elementów możemy eksperymentować tak długo, aż stworzymy dekorację, którą będziemy nosić z prawdziwą przyjemnością.

Na jakie okazje można założyć biżuterię modułową?

Dla osób, które zastanawiają się, do czego będzie pasować biżuteria modułowa mamy prostą odpowiedź: właściwie do wszystkiego! Relatywnie subtelny naszyjnik modułowy może bowiem wprowadzić nieco życia w oficjalne stylizacje, zaś na wyjście do klubu możemy dodać do niego trochę bardziej odważne elementy. Jak wspominaliśmy powyżej, elementy można dodawać lub usuwać wedle własnego uznania, dlatego jeden naszyjnik czy bransoletka może służyć nam na różne okazje. Zachęcamy do odwiedzenia sklepów internetowych z półfabrykatami do biżuterii, gdzie bez trudu znajdziemy wszystkie koraliki i zawieszki, które będziemy chcieli umieścić w wymarzonej dekoracji.

W przygotowaniu artykułu pomogła strona ekorale.pl.

Zostaw odpowiedź