Dekoracje urodzinowe – zrób to sam!

Dekoracje to bardzo ważny element przyjęcia urodzinowego. To właśnie dzięki nim odmieniasz wnętrze i sprawiasz, że wszystko w tym dniu staje się bardziej szczególne! Eleganckie lub zabawne dekoracje podkreślają wyjątkowość chwili, a także wprowadzają wszystkich w imprezowy nastrój już od progu mieszkania.

Niestety, minusem sklepowych dekoracji często jest ich wygórowana cena, co przy innych wydatkach związanych z urodzinami, takimi  jak tort, poczęstunek i napoje, sprawia, że sporo osób z nich rezygnuje. A przecież na dekoracje wcale nie potrzeba wydawać fortuny! Dzięki naszym poradom przygotujesz oryginalny, atrakcyjny, a także przyjazny kieszeni wystrój mieszkania na ten szczególny dzień. Co więcej, wcale nie spędzisz nad tymi dekoracjami długich godzin.

Dekoracje z papieru

Dekoracje z papieru mają kilka niekwestionowanych zalet. Są łatwe do zrobienia, zawsze wyglądają efektownie, a potrzebne na nie materiały są wyjątkowo tanie. Wystarczy kolorowa bibuła lub blok, żeby wyczarować piękny wystrój! Co możesz przygotować z kolorowych papierów?

Girlandy i łańcuchy 

Szczególnie efektownie wyglądają te z bibuły. W tym przypadku mamy dla Ciebie dwie propozycje – jedną bardziej, drugą mniej czasochłonną. Pierwsza z nich to z pewnością doskonale Ci znane, plecione łańcuchy. Robi się je bardzo szybko, a po rozłożeniu wyglądają przepięknie. Na Pintereście dużą popularnością cieszą się również „bibułowe zasłony”, do ich zrobienia potrzebujesz tylko nożyczek! Wystarczy pociąć bibułę na dowolnej grubości pasy, przykleić do taśmy, powiesić na ścianie i gotowe! W połączeniu z balonami taka ścianka prezentuje się naprawdę rewelacyjnie.

Bibułowe pompony i papierowe kółeczka

Innym ciekawym pomysłem, który jednak wymaga już odrobinę pracy, jest przygotowanie kolorowych pomponów z bibuły. Te dekoracje będą pięknie wyglądały zwłaszcza na przyjęciu urodzinowym małej księżniczki. Dla chłopca z kolei świetną alternatywą będą kolorowe, różnej wielkości kółka. Pompony i kółka można zawiesić pojedynczo, lub połączyć w malowniczy łańcuch.

Wyjątkowo bogatą ofertę kolorowych papierów, idealnych do przygotowania papierowych ozdób, znajdziesz oczywiście w ofercie Paper Concept.

Lampki i latarenki

Doskonałą oraz, co najważniejsze, całkowicie bezpłatną alternatywą dla papierowych dekoracji, są na przykład lampki choinkowe lub popularne cotton balls. Takie iluminacje świetnie spiszą się zarówno w pomieszczeniu, jak i na zewnątrz, niezależnie od pory roku. Drobne migoczące lampki przemienią każdą przestrzeń w zaczarowany las. Ciekawym pomysłem jest także umieszczenie ledowych światełek w butelkach i słoikach. Powstałe w ten sposób bezpieczne latarenki może rozstawić w całym pomieszczeniu lub na przykład zawiesić na drzewach w ogrodzie.

Takie świetlne dekoracje diy są przepiękne oraz bardzo uniwersalne. W zależności od wybranych światełek, mogą być piękną oprawą urodzin, w tym również tych najważniejszych – 18, a nawet oryginalnym uzupełnieniem przyjęcia ślubnego w ogrodzie.

Balony i baloniki

Pisząc o dekoracjach na przyjęcie urodzinowe, nie można zapomnieć oczywiście o balonach! Chyba nie ma innych gadżetów, które dają równie spektakularny rezultat za tak niską cenę. Balony urodzinowe już same w sobie wyglądają zjawiskowo i doskonale nadają się zarówno na świętowanie roczku, jak i setnych urodzin, ale przy odrobinie pracy możemy zmienić je w prawdziwe dzieła sztuki.

Balony panierowane w brokacie

Brokatowe balony są piękne, ale też drogie, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby przygotować je samodzielnie. W takim wydaniu będą równie urocze, a przy tym znacznie tańsze. Wystarczy paczka najtańszych balonów, brokat i bezbarwny klej. Zanim jednak przystąpisz do ozdabiania balonów, sugerujemy zwinąć dywan. 😉 Takie błyszczące balony będą zjawiskowo wyglądać w towarzystwie dekoracji świetlnych.

Okolicznościowe balony z napisami

Te balony z kolei są świetnym akcentem. W naszej ofercie znajdziesz duże urodzinowe cyfry lub balony w formie napisów, na przykład baby girl lub baby boy. Będą idealnym dodatkiem do urodzinowych dekoracji. Ich ceny są naprawdę przystępne!

Jak widzisz, przygotowanie urodzinowych dekoracji samo w sobie może być świetnym wstępem do szampańskiej zabawy. Znasz te pomysły? A może któryś wyjątkowo przypadł Ci do gustu? Jeśli tak, koniecznie pochwal się w komentarzu!

Comments (0)
Add Comment